Facebook Conversion
Akel Bilişim  Web Tasarım - Web Yazılım Web Design Telefon
Telefon : +90 (224) 220 70 20

WEB TASARIM


Web Tasarım
Web Tasarım yaptırmak, Günümüzdeki en etkili ve düşük maliyetli tanıtım aracıdır. 
 Tanıtım ise bir firmanın sürekliliğinde ve başarılı olmasında en önemli etkenlerden biridir. Dolayısıyla sürekli olarak bir ihtiyaçtır.
İnternet siteniz için istediğiniz size özgün tasarım, uzman tasarımcılarımız tarafından yapılmakta olup, istediğiniz ve söz verdiğimiz süre içinde sizlere teslim edilmektedir.
Gerektiğinde sitenizin tasarım aşamasından sonra yazılım ekibimiz projeye müdahil olup tasarımcının hazırladığı sayfanın kodlama ve işlevsellik bölümüne devam ederek sizlere hayal ettiğiniz internet sayfalarını teslim etmeyi istiyoruz.
Tanıtılamayan bir hizmet yada bir ürünün tüketicisine ulaştırılamayacağı ve aynı şekilde pazarlanamayacağı herkes tarafından bilinmektedir.
Web tasarım referanslarımızı incelemek isterseniz şirketimizin referanslar bölümünü ziyaret edebilirsiniz. Eğer web tasarımı için fazla bütçeniz yoksa, dilerseniz 200,00 TL' den başlayan fiyatlarla, hazır şablon sitelere 1 günde teslim web sitesi sahibi olabilirsiniz. Ücretsiz Destek talebi için tıklayınız.
WEB TASARIM REFERANSLAR

Dilerseniz size özgün web tasarımları yapabiliriz.

Web Tasarım

Web tasarım, günümüzde en fazla konuşulan ve kulağa yakın gelen kavramlardan biridir. Web tasarım nedir? Web tasarım ne işe yarar? Gibi sorular her zaman için merak edilen ve tartışılan konular olmuştur. Web tasarımı kısaca özetleyecek olursa; tasarımsal fikirlerin yazılıma dönüşmesi diye ifade edebiliriz. Web tasarım aşamasında oluşan fikirler, web sitelerini oluşturmaktadır.

Web siteleri, bir firmanın ve ya ürünün tanıtılması için hayata geçirilir. Web tasarım, bu süreçte oldukça işimize yarayacak olan bir aşamasıdır. Kısacası Web tasarım, internet dünyasının en önemli kavramlarından biridir. Yenilenen ve gelişen dünyada Web tasarımın görevi ve rolü çok büyüktür. İnsan ufkunun genişlemesi ve teknolojinin gelişmesi doğru orantılı olarak birbirlerini etkiler.

Web Tasarımının Etkisi

Web tasarımının insana kazandırdıklarının yanında teknoloji dünyasına da çok fazla etkisi olmuştur. Özel yazılım e-ticaret sistemleri, konu ile alakalı olarak incelenebilecek olan çok hassas bir başlıktır. E-ticaret?in, ticaretin yeni bir versiyonu olduğunu düşünürsek, bu konunun ne kadar hassas olduğunu anlayabiliriz. Aynı zamanda mobil uygulama hizmetleri, web tabanlı yazılım, kurumsak kimlik ile offline design günümüzde çok önemli konuları oluşturmaktadır.

Bir web siteniz varsa, hizmet veya ürün tanıtmak istiyorsanız ve ya internet aleminde bir şekilde kendinize yer edinmek istiyorsanız web tasarımı ve nimetlerinden yararlanmanız gerekmektedir. Bu şekilde sitenizi geliştirerek tanınırlığınızı arttırabilir, ürününüzü ve ya hizmetinizi bir marka haline getirebilirsiniz.

Web tasarım hizmeti ile işe başlamanız, marka yada ürününüzü özel bir çalışma ile iyi bir yerlere getirmeniz için oldukça önemlidir. Hiç zaman kaybetmeden teknoloji kapılarını aralamalı ve yenilikler dünyası ile tanışmalısınız. Aynı zamanda bu yöntem sayesinde yeni müşteriler ile buluşabilirsiniz. Web tasarımının incelikleri, sizleri büyüsü altına alır ve uzman bir ekip ile beraber inanılmaz marka stratejileri geliştirebilirsiniz. Web tasarım alanında uzman kişiler tarafından yapıldığı süre, istenilen başarıya ulaşmak oldukça kolaydır.

Web Tasarım Nedir?

Web tasarım nedir sorusu, internet ortamında cevabı en fazla merak edilen konulardan biridir. İnternet ile yakından ilgilenen biriyseniz, web tasarım terimini daha önce duymuşsunuz demektir. Web tasarım, tasarım fikirlerinin bir hedef için belirli ilkeler tarafından yönlendirildiği, ve bunların uygulamaya dönüştüğü işlemler bütünüdür.  Bu işlemlerin tamamlanması sonrasında ortaya aktif olarak hizmet veren bir web sitesi çıkar.

Web tasarımı uygulaması sonrası, kullanıcılar web tarayıcısı kullanarak, internet üzerinden web sitelerine erişim sağlayabilirler. Web tasarımı nedir sorusuna en basit şekilde cevap vermeye çalıştık. Sizlere yazımızın devamında web tasarımının detaylarından bahsedeceğiz. 

Web Tasarım Unsurları Nelerdir?

Tasarımın her alanın belli hatlar oluşturmak için çalışmalar yapılır. Web tasarımı da içinde belli ana hatlar oluşturmak için bazı çalışmalar yapılmaktadır. Sizlere bu yazımızda ana hatların parçalarından bahsedeceğiz. Kaliteli bir çalışma yapmak için bilmeniz gereken noktalara değinmekteyiz.

Düzen: Web tasarımı süresince, kullanılacak olan metinlerin ve grafiklerin belli bir düzende olması gerekmektedir. Web sitelerinin en önemli hedefi, kullanıcıların aradıkları ve ulaşmak istedikleri bilgiye en kısa süre içinde bulmalarına yardımcı olmaktadır. Bu da tasarımın dengeli olarak hazırlanması ve tutarlılık göstermesi ile alakalıdır. Bütünlüğü ve tutarlılığı düzen içinde olan web tasarımları, kullanıcı dostu olarak isimlendirilir.

Renk: Web tasarımında, renk seçimleri müşteri istek ve amaçları doğrultusunda belirlenir. Renk seçimleri basit bir şekilde yapılabileceği gibi, uyumlu farklı renkler de kullanılarak kişilik ve ya marka ifade edilebilir.

Grafikler: Grafikler, web tasarımı için fotoğraf, logo, simgeler, clipart şeklinde kullanılabilir. Grafikler kullanım kolaylığı açısından görülebilir ve düzgün bir şekilde olmalıdır. Web sayfası ile uyumlu olmayan, sayfanın açılış hızını olumsuz etkileyen grafikler siteyi olumsuz etkiler. Bu nedenle uyumlu bir şekilde yapılandırılmalıdır.

Fontlar:  Bir web sitesinin kalitesini, çeşitli yazı tipleri kullanımı ile arttırmanız mümkündür. Bir çok web sitesi, sadece web-güvenli yazı tipleri olarak bilinen fontları görüntüleyebilir. Bu nedenle font seçimine dikkat edilmesi gerekmektedir.

İçerik:  Tasarım ve içerik, metinler ve görseller ile sitenin vereceği mesajı geliştirmek için kullanılabilir. Web siteleri, okuyucularını ve takipçilerini şaşırtmalı ve heveslendirmelidir. Bu sayede okuyucu ve kullanıcı web sitesinde çok daha fazla zaman geçirir. Kullanacağınız metin, her zaman okuyucunun dikkatini çekmeli ve faydalı olmalıdır. İçerik ile ilgili olan anahtar kelimeler barındırmalı, uygun uzunlukta olmalı ve arama motorları için uygun olarak optimize edilmelidir.

Kullanıcı Dostu Web Tasarım Nasıl Oluşturulur?

Web sitesi geliştirme esnasında, siteyi görsel olarak etkileyici ve güzel hale getirmek için kullanıcıyı düşünmeniz gerekir. Bunları yaparken web tasarımın temel unsularını kullanmanız gerekmektedir. Bu sürecin tamamına kullanıcı dostu web tasarım ismi verilebilir. Sizlerin kullanıcı dostu web tasarımı nasıl oluşturulur sorusuna cevap vereceğiz. Sizler için sıraladığımız faktörlere dikkat ederek rahat bir şekilde kullanıcı dostu web tasarımı oluşturabilirsiniz.

Navigasyon: Web tasarımı yapılandırırken, kullanıcıların ilgisini nelerin çektiği, nasıl arama yaptıkları, web sitesinde neye göz attıkları dikkate alınmalıdır. Navigasyon araçları ve menüler kullanıcıların isteklerine ve hareketlerine göre belirlenmelidir. Web sitesi tasarımı; kullanıcının ihtiyaçlarına yönelik, verimli ve sitenin içinde kolaylıkla istediklerini yapabileceklerini sağlayacak şekilde kurgulanmalıdır.

Multimedya: Web tasarımında; ses ve videolar, kullanıcıların süratli bir şekilde anlayış geliştirmesine ve bilgileri kavramasına neden olur. Bu durum, sitede daha çok vakit geçirmelerine teşvik olur.

Uyumluluk: Web sayfası tasarımı esnasında, farklı tarayıcılardan ve işletim sistemlerinden siteye sorunsuz giriş yapabilecek tasarım oluşturulmasına dikkat edilmesi gerekir. Bu sayede sayfanın doğru görüntülenmesi arttırılır ve her seferinde aynı performans alınır.

Teknoloji: Teknolojik gelişimleri takip etmek ve onlardan faydalanmak, her zaman tasarımcıya dinamik, taze ve profesyonel web tasarımı için özgünlük verir.

İnternaktif: Web tasarımı içerisinde kullanıcı yorumları eklenmelidir. Bu sayede aktif kullanıcı katılımı sağlanır ve kamuoyu oluşturulur. E-posta formları oluşturulmalı ve e-bülten kaynakları sunulmalıdır. Ziyaretçiler ile sürekli olarak etkileşim halinde olunması oldukça önemlidir.

Web tasarımı yapılırken çok yönlü düşünmek gerekmektedir. Bütün bu bilgiler ışığında web tasarımı geliştirilmeli, oluşturulması ve uygulanmalıdır. Web tasarımı profesyonel ellere bırakıldığı taktirde ortaya muhteşem sonuçlar çıkar. Kullanıcı dostu arayüz dizaynı ile markanızı, ürününüzü ve ya şahsınızı çok rahat bir şekilde tanıtabilirsiniz. Kullanılacak olan tasarım, planlama ve analiz süreci sonrasında; zarif, basit ve sanatsal bir yapı haline dönüşebilir. Tüm bunlar kurumsal ve ya bireysel  müşteri özeliklerine ve isteklerine uygun olarak yapılırsa, başarı beraberinde gelir.

Web tasarımı nedir sorusuna en kısa bu şekilde cevap verilebilir. Web tasarımın temel unsurları, kullanıcı dostu web tasarımı nasıl oluşturulur gibi konu başlıkları hakkında sizlere detaylı bilgiler verdik. Web tasarım, her zaman için kişiler ve kurumlar için en önemli bilgilendirme kanalı olmuştur. İnternetin hızının artması ve günümüzde çok önemli bir yere gelmesi ile sadece metin içeriği değil, zengin medya deneyimi, yüksek çözünürlüklü fotoğraflar ve videolar da tüketiciye ulaşabilir duruma gelmiştir. Bu sayede çok sayıda insan evinden çıkmadan istediği zaman web sayfalarına ulaşabilmektedir. Kurumlar, etkili ve en iyi biçimde var olmak adına web tasarımlarına büyük yatırımlar yaparlar.

Web Tasarım Unsurları Nelerdir?

Tasarımın her alanın belli hatlar oluşturmak için çalışmalar yapılır. Web tasarımı da içinde belli ana hatlar oluşturmak için bazı çalışmalar yapılmaktadır. Sizlere bu yazımızda ana hatların parçalarından bahsedeceğiz. Kaliteli bir çalışma yapmak için bilmeniz gereken noktalara değinmekteyiz.

Düzen: Web tasarımı süresince, kullanılacak olan metinlerin ve grafiklerin belli bir düzende olması gerekmektedir. Web sitelerinin en önemli hedefi, kullanıcıların aradıkları ve ulaşmak istedikleri bilgiye en kısa süre içinde bulmalarına yardımcı olmaktadır. Bu da tasarımın dengeli olarak hazırlanması ve tutarlılık göstermesi ile alakalıdır. Bütünlüğü ve tutarlılığı düzen içinde olan web tasarımları, kullanıcı dostu olarak isimlendirilir.

Renk: Web tasarımında, renk seçimleri müşteri istek ve amaçları doğrultusunda belirlenir. Renk seçimleri basit bir şekilde yapılabileceği gibi, uyumlu farklı renkler de kullanılarak kişilik ve ya marka ifade edilebilir.

Grafikler: Grafikler, web tasarımı için fotoğraf, logo, simgeler, clipart şeklinde kullanılabilir. Grafikler kullanım kolaylığı açısından görülebilir ve düzgün bir şekilde olmalıdır. Web sayfası ile uyumlu olmayan, sayfanın açılış hızını olumsuz etkileyen grafikler siteyi olumsuz etkiler. Bu nedenle uyumlu bir şekilde yapılandırılmalıdır.

Fontlar:  Bir web sitesinin kalitesini, çeşitli yazı tipleri kullanımı ile arttırmanız mümkündür. Bir çok web sitesi, sadece web-güvenli yazı tipleri olarak bilinen fontları görüntüleyebilir. Bu nedenle font seçimine dikkat edilmesi gerekmektedir.

İçerik:  Tasarım ve içerik, metinler ve görseller ile sitenin vereceği mesajı geliştirmek için kullanılabilir. Web siteleri, okuyucularını ve takipçilerini şaşırtmalı ve heveslendirmelidir. Bu sayede okuyucu ve kullanıcı web sitesinde çok daha fazla zaman geçirir. Kullanacağınız metin, her zaman okuyucunun dikkatini çekmeli ve faydalı olmalıdır. İçerik ile ilgili olan anahtar kelimeler barındırmalı, uygun uzunlukta olmalı ve arama motorları için uygun olarak optimize edilmelidir.

Kullanıcı Dostu Web Tasarım Nasıl Oluşturulur?

Web sitesi geliştirme esnasında, siteyi görsel olarak etkileyici ve güzel hale getirmek için kullanıcıyı düşünmeniz gerekir. Bunları yaparken web tasarımın temel unsularını kullanmanız gerekmektedir. Bu sürecin tamamına kullanıcı dostu web tasarım ismi verilebilir. Sizlerin kullanıcı dostu web tasarımı nasıl oluşturulur sorusuna cevap vereceğiz. Sizler için sıraladığımız faktörlere dikkat ederek rahat bir şekilde kullanıcı dostu web tasarımı oluşturabilirsiniz.

Navigasyon: Web tasarımı yapılandırırken, kullanıcıların ilgisini nelerin çektiği, nasıl arama yaptıkları, web sitesinde neye göz attıkları dikkate alınmalıdır. Navigasyon araçları ve menüler kullanıcıların isteklerine ve hareketlerine göre belirlenmelidir. Web sitesi tasarımı; kullanıcının ihtiyaçlarına yönelik, verimli ve sitenin içinde kolaylıkla istediklerini yapabileceklerini sağlayacak şekilde kurgulanmalıdır.

Multimedya: Web tasarımında; ses ve videolar, kullanıcıların süratli bir şekilde anlayış geliştirmesine ve bilgileri kavramasına neden olur. Bu durum, sitede daha çok vakit geçirmelerine teşvik olur.

Uyumluluk: Web sayfası tasarımı esnasında, farklı tarayıcılardan ve işletim sistemlerinden siteye sorunsuz giriş yapabilecek tasarım oluşturulmasına dikkat edilmesi gerekir. Bu sayede sayfanın doğru görüntülenmesi arttırılır ve her seferinde aynı performans alınır.

Teknoloji: Teknolojik gelişimleri takip etmek ve onlardan faydalanmak, her zaman tasarımcıya dinamik, taze ve profesyonel web tasarımı için özgünlük verir.

İnternaktif: Web tasarımı içerisinde kullanıcı yorumları eklenmelidir. Bu sayede aktif kullanıcı katılımı sağlanır ve kamuoyu oluşturulur. E-posta formları oluşturulmalı ve e-bülten kaynakları sunulmalıdır. Ziyaretçiler ile sürekli olarak etkileşim halinde olunması oldukça önemlidir.

Web tasarımı yapılırken çok yönlü düşünmek gerekmektedir. Bütün bu bilgiler ışığında web tasarımı geliştirilmeli, oluşturulması ve uygulanmalıdır. Web tasarımı profesyonel ellere bırakıldığı taktirde ortaya muhteşem sonuçlar çıkar. Kullanıcı dostu arayüz dizaynı ile markanızı, ürününüzü ve ya şahsınızı çok rahat bir şekilde tanıtabilirsiniz. Kullanılacak olan tasarım, planlama ve analiz süreci sonrasında; zarif, basit ve sanatsal bir yapı haline dönüşebilir. Tüm bunlar kurumsal ve ya bireysel  müşteri özeliklerine ve isteklerine uygun olarak yapılırsa, başarı beraberinde gelir.

Web tasarımı nedir sorusuna en kısa bu şekilde cevap verilebilir. Web tasarımın temel unsurları, kullanıcı dostu web tasarımı nasıl oluşturulur gibi konu başlıkları hakkında sizlere detaylı bilgiler verdik. Web tasarım, her zaman için kişiler ve kurumlar için en önemli bilgilendirme kanalı olmuştur. İnternetin hızının artması ve günümüzde çok önemli bir yere gelmesi ile sadece metin içeriği değil, zengin medya deneyimi, yüksek çözünürlüklü fotoğraflar ve videolar da tüketiciye ulaşabilir duruma gelmiştir. Bu sayede çok sayıda insan evinden çıkmadan istediği zaman web sayfalarına ulaşabilmektedir. Kurumlar, etkili ve en iyi biçimde var olmak adına web tasarımlarına büyük yatırımlar yaparlar.

 

 

 

 

 

arayalim-foto
Numaranızı Bırakın !

WEB YAZILIM

WEB YAZILIM
istediğiniz web projelerini veya web yazılımlarını biz sizin için baştan oluşturuyoruz.

WEB TASARIM

WEB TASARIM
Sitenizin ve logonuzun tasarımını size özgün olarak, uzman kadromuzla sanal dünyaya sunuyoruz.

E-TİCARET

E-TİCARET
Ürünlerinizi internet platformunda satabileceğiniz pazara sizin için biz çıkarıyoruz.

TEKNİK DESTEK

TEKNİK DESTEK
Sitenizi teslim ettikten sonra size destek vermeye devam ediyoruz.

WEB HOSTİNG

WEB HOSTİNG
Kendi Sunucularımızda kesintisiz web servisi sağlamaktayız.

SEO OPTİMİZASYONU

SEO OPTİMİZASYONU
Google ve Arama motorlarında üst sıralara çıkmanızı sağlayacak destek

GÜNCELLEME & BAKIM

GÜNCELLEME & BAKIM
Eski sitenizi yeni sisteme uygun içerikle değiştirip, tamamen revize ediyoruz.

E-KATALOG

E-KATALOG
Dergilerinizi internet ortamına taşıyoruz.

GOOGLE ADWORDS

GOOGLE ADWORDS
Sizleri Google adwords desteğimiz sayesinde az bütçeyle doğru müşteriye ulaştırıyoruz.

HAZIR SİSTEMLER

HAZIR SİSTEMLER
Joomla, Wordpress, Drupal Sistemlerini 1 günde kurup teslim ediyoruz.

SOSYAL MEDYA

SOSYAL MEDYA
Sosyal Medya ve Reklam

MOBİL TASARIMLAR

MOBİL TASARIMLAR
Mobil web sitesi ve tasarım

MOBİL TASARIMLAR

MOBİL TASARIMLAR
Mobil web sitesi ve tasarım

SOSYAL MEDYA

SOSYAL MEDYA
Sosyal Medya ve Reklam

HAZIR SİSTEMLER

HAZIR SİSTEMLER
Joomla, Wordpress, Drupal Sistemlerini 1 günde kurup teslim ediyoruz.

GOOGLE ADWORDS

GOOGLE ADWORDS
Sizleri Google adwords desteğimiz sayesinde az bütçeyle doğru müşteriye ulaştırıyoruz.

E-KATALOG

E-KATALOG
Dergilerinizi internet ortamına taşıyoruz.

GÜNCELLEME & BAKIM

GÜNCELLEME & BAKIM
Eski sitenizi yeni sisteme uygun içerikle değiştirip, tamamen revize ediyoruz.

SEO OPTİMİZASYONU

SEO OPTİMİZASYONU
Google ve Arama motorlarında üst sıralara çıkmanızı sağlayacak destek

WEB HOSTİNG

WEB HOSTİNG
Kendi Sunucularımızda kesintisiz web servisi sağlamaktayız.

TEKNİK DESTEK

TEKNİK DESTEK
Sitenizi teslim ettikten sonra size destek vermeye devam ediyoruz.

E-TİCARET

E-TİCARET
Ürünlerinizi internet platformunda satabileceğiniz pazara sizin için biz çıkarıyoruz.

WEB TASARIM

WEB TASARIM
Sitenizin ve logonuzun tasarımını size özgün olarak, uzman kadromuzla sanal dünyaya sunuyoruz.

WEB YAZILIM

WEB YAZILIM
istediğiniz web projelerini veya web yazılımlarını biz sizin için baştan oluşturuyoruz.

GRAFİK TASARIM

GRAFİK TASARIM
Grafik Tasarım Ve Özgün Görsel Tasarımları

Graphic Design

Graphic Design
Graphic Design

BİLGİSAYAR DONANIM DESTEK

BİLGİSAYAR DONANIM DESTEK
Bilgisayarlarınızın donanımsal sorunlarını çözüyoruz. Gerekli sarf malzeme desteğini sağlıyoruz..

Computer Hardware Support

Computer Hardware Support
We are solving the hardware problems of your computers. We provide the necessary supplies support.